Radni Otwartego Ursynowa ws. terenu zieleni przy ul. Polaka

Radni Otwartego Ursynowa ws. terenu zieleni przy ul. Polaka

W maju br. Rada m.st. Warszawy uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru po północnej stronie Filipiny Płaskowickiej. Plan zabezpiecza tereny zieleni między blokami przy ul. Polaka a al. KEN. Poniżej prezentujemy list radnych Otwartego Ursynowa do mieszkańców tej okolicy.

Drodzy Mieszkańcy!

Jeszcze niedawno, wzdłuż al. Komisji Edukacji Narodowej, na wysokości ulic Polaka i Kulczyńskiego, planowano nowe bloki oraz część bazarku.

Jako stowarzyszenie Otwarty Ursynów, przy wsparciu zdecydowanej większości mieszkańców, nie zgadzaliśmy się na to. Wspólnie podejmowaliśmy liczne działania, aby ten teren został przeznaczony na zieleń, a nie na bloki!

W tej sprawie pisaliśmy liczne interpelacje i petycje. Doprowadziliśmy do nasadzenia ponad 100 drzew, a przede wszystkim powstrzymaliśmy budowę części tymczasowego bazaru wzdłuż al. KEN, która doprowadziłaby do degradacji tego terenu zieleni.

Równolegle walczyliśmy, aby zabezpieczyć teren w sposób trwały, czyli poprzez określenie go w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako terenu zieleni. Nie było to łatwe, bo w tym miejscu wstępnie projektowano bloki mieszkalne na wzór tych znajdujących się po drugiej stronie al. KEN.

Na majowej sesji Rady Warszawy, po ponad 11 latach prac, uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru po północnej stronie Filipiny Płaskowickiej. Plan obejmuje część osiedla Na Skraju i Imielin.

Przyjęty plan przewiduje dla terenu wzdłuż al. Komisji Edukacji Narodowej funkcję zieleni osiedlowej!

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wspierali przez te lata nasze działania. Utrzymanie zieleni wzdłuż al. Komisji Edukacji Narodowej jest naszym wspólnym, wielkim sukcesem. Zamiast nowych bloków – będzie zieleń.

/-/ Piotr Skubiszewski, Radny Dzielnicy Ursynów
/-/ Paweł Lenarczyk, Radny Dzielnicy Ursynów

Więcej o walce o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Imielina i Na Skraju pisaliśmy m.in. w artykułach:

Plan miejscowy dla Imielina i Na Skraju z poparciem Rady Dzielnicy

Imielin i Na Skraju z planem miejscowym już niedługo [wywiad]

Wyjaśniamy! Dlaczego plan dla osiedli Imielina i Na Skraju jest tak ważny? [filmy]